День села у Зведенівці

« СЕЛО МОЄ, ДЛЯ МЕНЕ ТИ ЄДИНЕ!» Під такою назвою у с.Зведенівка22 липнядушевно і тепловідбувся святковий концертдо Дня селата творчий звіт закладу культури Зведенівськоїтериторіальної громади перед населенням.

   Того недільного дня, втім, як і завжди, в центрі села, на площі біля сільського магазину( адже клуб давно знаходиться в аварійному стані, і ми надіємось, що найближчим часом побудують новий)зібралось багато односельчан тагостей. Дякувати Богу, бо, не дивлячись, що майже увесь тиждень ішли рясні дощі, погода була теплою та спокійною.

   Стараннями завідувача сільським клубом – Олександра Віталійовича Тремби, та завідуючоїбібліотекою – Ніни Василівни Марценюкперед сценою була розгорнута виставка робіт місцевих майстрів та аматорів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва: Михайла Кушніра ( різьблення по дереву), Віталіни Омелянчук( вишивка бісером), Михайла Боднарука та Діани Тремби( образотворче мистецтво).

   Святковий концерт розпочався з авторського вірша Анастасії Липівської« Зведенівка», який читала Катерина Сафронова, після чого ведучі Анастасія Мацьковата Інна Кручініназ приємністю оголосили про початок свята.

З болем у серці згадували про біль та тяжкий для України час. Пам'ять про загиблих за волю, за свободу, за незалежність вшанували хвилиною мовчання. Під журний стукіт метронома встають усі – і діти, і дорослі, і старенькі, які стоять лише спираючись на паличку. Село Зведенівка стоїть у пошані, ніби говорячи: ми не забули вас, ми пам’ятаємо, завдяки кому можемо сміятися і святкувати… А в знаквеликої вдячності представникимолодого покоління поклали квітидо пам’ятника загиблих воїнів. Прозвучала пісня « Приснилось матері» у виконанні Катерини Тремби( конц. Олександр Тремба).

   Для жителів та гостей села, у виконанні вокального ансамблю « Любисток»,у складі: Юлії Ододюк, Катерини Яренчак, Надії Патули, Любові Тригуби, Марії Липівської, Віталіни Омелянчук,Оксани Свириди,Світлани Цуркановської, Аліси Рузіної, Григорія та Миколая Липівських( худ.керівникОлександр Тремба),прозвучали пісні « Моє рідне село», « Мамині яблуні», « Ой, підемо жінко» та сценка « Сільські замальовки», чим підняли настрій всій публіці.

   У виконанні наймолодшої учасниці Наталі Тригубипрозвучала пісня « Ой, устану ранесенько» у дарунок нашим підприємцям –МаріїГригорівні Бондар, Василю Івановичу Гончаруку та Арману Тельмановичу Тангяну.

Свою хореографічну композицію « Чарівні україночки» у дарунок директору школи – Олені Василівні Свириді та очолюваному нею колективу, подарували гуртківці хореографічного гуртка ( худ.керівникКатерина Тремба).Пісню « Батьківська любов» заспівалав подарунок усім батькамМарія Тригуба.

   Авторський, зворушливий до глибини душівірш про рідне село читала Аліса Рузіна, яка розважила глядачів піснями « Україна-вишиванка» та « Ми українці».Гуморескою « Смертельний рахунок» розсмішив односельчан Миколай Липівський.

   Наше село носить назву « Село трьох храмів», адже в селі налічується три храми двох конфесій: православної, храм УспінняПресвятої Богородиці – настоятель о.Михаїл( Боднарук), храм святого Миколая Чудотворця – настоятель о.Михаїл( Івченко)такатолицької,костел Йосифа Робітника – настоятель о.Миколай ( Невський). Приємно, що на святі були присутні настоятель храму УспінняПресвятої Богородиці – о.Михаїлта настоятель костелу Йосифа Робітника – о.Миколай, які не шкодували теплих слів на адресу організаторів, виконавців та всієї громади. В знак подяки за пастирське служіння та святі молитви нашимсвященикампрозвучала псалма « Через поле широкеє» у виконаннідуету Олександра та Катерини Тремби.

Вразив співом та чудовою грою на гітаріГригорій Липівський, пісні « Мельника дочка» та  « Тебе це може вбити».

   Неперевершеним було виконання пісень « Голуб та голубка», « Ой, я знаю, що гріх маю», яке дарувала публіці студентка 4 курсу Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича – Катерина Тремба( конц. Олександр Тремба).

   У фіналі зачарувала всіх пісня « Село моє», у виконанні Яни Ліповськоїта усіх учасників концерту, після чого наперед винесли піднос зі щойно нарізаним запашним хлібом - традиційним українським короваєм, який пропонували кожному односельцю.

   Свої найщиріші побажання односельчанам  та планамина майбутнєподіливсяу виступі сільський голова територіальної громади – Віктор Дем’янович Бондар та депутат Вінницької обласної ради ПП « Самопоміч» - Соляник Вадим, який допоміг підвищити святкову атмосферу безкоштовними гірками, батутами та солодкою ватою для дітей і після завершення концерту заспівав для жителів села пісню « Соколята».А все це свято радості організував та провів завідувач клубом Олександр Віталійович Тремба, який дякує, що ще є люди, які не байдуже ставляться до рідної домівки, нашої маленької Батьківщини – Зведенівки! Де б у світі ми не були, де б не жили, але в серці завжди горить любов до рідного краю, добатьківської хати та рідного порогу. Доречними є стрічки вірша В.Симоненка « Лебеді материнства»: « … можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину.» І що б там хто не говорив, не гадав і вигадував, а для нас наше мальовниче, оспіване в піснях і віршах рідне село Зведенівка – найкраще в світі, і нам не байдуже її минуле, теперішнє та майбутнє. А доказом цього і була присутність людей на святкуванні, які знайшли час і залишили все для того, щоб вшанувати землю наших батьків, дідів та прадідів. Тому Олександр Віталійович висловлює велику вдячність жителям та гостям села за теплу атмосферу, а спонсорам: сільському голові – Віктору Дем’яновичу Бондарю, керівнику ПП « Довіра» - Марії Григорівні Бондар, керівнику ФГ « Зведенівське» Василю Івановичу Гончаруку – за фінансову підтримку.

   Особливої подяки заслуговує сільський голова – Віктор Дем’янович Бондар, за фінансової підтримки якого у програмі був святковий феєрверк( о 22:00)та народні гуляння ( до 03:00)під живу музику та спів музиканта із села Рахни-Лісові – Шевчука Віталія Франковича.